Jest 11:26

III BIALSKA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ 2012/2013


1.Cel imprezy

Celem imprezy jest popularyzacja piłki ręcznej oraz wyłonienie najlepszej szkolnej drużyny chłopców w Białej Podlaskiej.

2. Organizatorzy

Urząd Miasta Biała Podlaska
Bialski Szkolny Związek Sportowy
Dyrektor II LO E. Plater Małgorzata Kaczmarczyk
Nauczyciel w-f w II LO E. Plater w Białej Podlaskiej- Zbigniew Trzciński

3. Uczestnictwo

W lidze występują reprezentacje szkół chłopców z rocznika 1992 i młodsi.
- Kraszak Biała Podlaska
- Ekonomik Biała Podlaska
- Baczyński Biała Podlaska
- Staszic Biała Podlaska
- Platerka Biała Podlaska
- Platerka II Biała Podlaska

4. Zasady rozgrywek

- Mecze rozgrywane są  systemem „każdy z każdym”
- I runda rozstanie rozegrana w miesiącach listopad- styczeń
- II runda (rewanżowa) zostanie rozegrana w miesiącach luty- kwiecień
- Wyniki spotkań oraz punktacja za mecze będą prowadzone w formie tabeli przez organizatorów ligi.  Wyniki i tabela podawana będzie na stronie internetowej BSZS,   II LO E. Plater oraz w gazecie „Wspólnota”
-Ocena gry ze mistrzostwo jest następująca:
a) za każde wygrane spotkanie zalicza się drużynie – 2 pkt.,
b) za remis po- 1 pkt.,
c) za przegrane spotkanie- 0 pkt.
d) walkower -10:0 (małe punkty przyznaje się kapitanowi)
e) drużyna, która odda dwa mecze walkowerem, zostanie wycofana z rozgrywek O tym incydencie powiadomiona zostanie dyrekcja danej szkoły.

-O kolejności miejsc decyduje kolejno:
a) większa liczba zdobytych punktów,
b) większa liczba punktów między zainteresowanymi drużynami,
c) większa różnica między zdobytymi i straconymi bramkami

-Mecze rozgrywane są zgodnie z  przepisami ZPRP ze zmianami wprowadzonymi przez organizatorów:
a) czas gry – 2x15 minut (przerwa 5 minut)
b) trener ma do dyspozycji jedna przerwę w każdej połowie po 30 sekund,
c) drużyna składa się z 14 zawodników
d) trener zobowiązany jest przedstawić listę zawodników uprawnionych do gry potwierdzoną pieczątką dyrektora szkoły i trenera.
e)gospodarz zawodów jest zobowiązany jest zapewnić piłki do gry oraz szatnie dla drużyny . Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni.
f) wszystkie mecze będzie sędziował Panasiuk Rafał– sędzia związkowy.

5. Sprawy organizacyjne

- Wpisowe 100 zł od drużyny za cały sezon należy wpłacić w kasie BSZS Biała Podlaska  ul. Piłsudskiego 38( w godz.8-15) na pokrycie kosztów sędziowania.
- Wpłacenie wpisowego upoważnia drużynę do udziału w Bialskiej Lidze Piłki Ręcznej.
- Wpisowe należy wpłacić obowiązkowo 15 listopada 2012.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za stan zdrowie zawodników
- Koszty organizacyjne ligi pokrywają organizatorzy

6.Nagrody

- Trzy pierwsze drużyny otrzymują puchary, wszystkie drużyny otrzymują dyplomy udziału
- Przewidziane są również nagrody rzeczowe dla najlepszych snajperów

7.Postanowienia końcowe

- Decyzje sporne nie są ujęte w niniejszym regulaminie rozpatrują organizatorzy: Stanisław Polaczuk i Zbigniew Trzciński,
- Obowiązuje jednolity strój sportowy i obowiązkowo buty na zmianę
- Organizatorzy BLPR przypominają o CAŁKOWITYM ZAKAZIE palenia papierosów, spożywania alkoholu i używania narkotyków i dopalaczy na terenie obiektów sportowych i wokół nich. Nie przestrzeganie zakazu spowoduje całkowitą dyskwalifikację całej drużyny i powiadomienie o tym fakcie Dyrekcji szkoły
- Zawody BLPR rozgrywane będą w halach sportowej  II LO Plater Biała Podlaska ul. Narutowicza 39.
- Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie BLPR jest:
Zbigniew Trzciński tel.783-993-634
- Zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę za złe zachowanie zostaje wykluczony  z następnego meczu.

TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWEK BLPR
UCZESTNICY

CHŁOPCY(szkoły średnie)

1.Kraszak Biała Podlaska   Maciej Hetmańczyk tel.501 717 691
2.Ekonomik Biała Podlaska   Mariola Kurzyńska tel.83 3433264
3.Baczyński Biała Podlaska  Marcin Mincewicz tel. 602 623 384
4.Staszic Biała Podlaska Andrzej Chwedoruk  tel.504 179 255
5.Platerka Biała Podlaska Zbigniew Trzciński tel. 783 993 634
6.Platerka II Biała Podlaska Zbigniew Trzciński tel. 783 993 634

I RUNDA

15 XI 2012 czwartek  Hala Plater
14.40  Platerka I-  Platerka II
15.30  Ekonomik- Kraszak
16.15 Baczyński - Staszic

29 XI 2012 czwartek Hala Plater
14.40 Plater- Ekonomik
15.30Plater II- Staszic
16.15 Kraszak - Baczyński